OSEĆAJ SVRHE I PSIHOLOŠKA SIGURNOST RECEPT ZA POSTIZANJE POZITIVNIH POSLOVNIH PERFORMANSI
Tri načina kako da unapredite zadovoljstvo zaposlenih
Tri načina kako da unapredite zadovoljstvo zaposlenih
Zamislite šta bi se desilo da e-učenje nije postojalo u trenutku kada se svet susreo sa pandemijom. U najmanju ruku, milioni učenika i studenata bi ostali bez svog obrazovanja. Na sreću, to se nije dogodilo, a e-učenje više nije samo jedan od alata koji nam pomaže u procesu učenja, već je postalo neminovnost.
Od kada jekrenula Covid pandemija nestaje uobičajena poslovna rutina, počev od odlaska na posao u kancelariju, radnih sastanaka, poslovnih putovanja, pa do strateških izmena koje se tiču poslovnog modela. Neke delatnosti su na ivici kraha (npr. turističke organizacije) neke delatnosti su doživele procvat (logistika, isporuke), a zajedničko za sve je- struktuirana organizaciona promena u poslovnim procesima je neophodna.
Teško je otrgnuti se mišljenju da je pandemija koronavirusa pored uticaja na zdravstvene, socijalne i ekonomske aspekte života, uticala i na profesionalni razvoj svakog od nas.
Društveno odgovorne kompanije u aktuelnoj situaciji epidemije virusa COVID-19, a u skladu sa preporukama zaštite javnog zdravlja sprovode mere protiv širenja virusa, ali i ekonomske mere, a u domenu poslovnih aktivnosti koju obavljaju.
U cilju sagledavanja mogućnosti za dalji razvoj i komercijalizaciju alata Coin&Fund, naš tim je sproveo istraživanje u privredi vezano za stav predstavnika srpske privrede prema digitalnoj transformaciji i spremnosti da koriste digitalne alate.
Analitika ima ključno mesto u procesu donošenja poslovnih odluka, ali uprkos tome manje od polovine zaposlenih na vodećim funkcijama u kompanijama ima poverenja u kvalitet podataka uz pomoć kojih se donose važne odluke.
„Znao sam da neću zažaliti ako ne uspem, ali sam isto tako znao da ću zažaliti samo ako ne budem probao“. Džef Bezos, osnivač sajta Amazon.com
Apstrakt: Ideja o razvoju on-line simulacije poslovanja plod je dugogodišnjeg rada u privredi na poboljšanju poslovnih procesa preduzeća. Naime, donosioci odluka u segmentu malih u srednjih preduzeća, najčešće nisu svesni kako njihove odluke utiču na poslovni rezultat kompanije, dok članovi korporativnih timova u težnji da ostvare rezultat svog profitnog centra, svoje divizije, ostaju bez posebnog interesovanja za aktivnosti drugih službi, odnosno ostalih poslovnih segmenta korporacije.
Stručni tim za reformu visokog obrazovanja u Republici Srbiji (HERE) istakao je, kao važne ciljeve u oblasti saradnje sa privredom: razvoj preduzetničkih veština i primenu novih metoda u učenju.
Copyright © 2017 ekonomski.net