Agro svet

Kompanije “Atlantic” i “Adris” žele zajednički ulazak u “Agrokor”

Kompanije “Atlantic” i “Adris” zainteresovane su za zajednički ulazak u “Agrokor”. Potvrdu te informacije redakcija “Jutarnjeg list” dobila je od izvora bliskih vrhu hrvatskih kompanija.

Još nije moguće dobiti više detalja oko konkretnih namera “Atlantica” i “Adrisa”, ali jasno je da je to vest o jednoj od najvažnijih poslovnih priča u savremenoj istoriji hrvatskog biznisa.

Kako saznaje taj list, “Atlantic” i “Adris” pozvali su i druge kompanije da se pridruže konzorcijumu, koji bi preuzeo delove poslovanja “Agrokora”. Pozivnicu će sigurno dobiti hrvatski penzioni fondovi, ali i druge kompanije iz prehrambene industrije. Drugim rečima, pozivnicu će sigurno dobiti i “Podravka”.

Osim poslovnih interesa, kao što su širenje poslovanja i zarada, zajednički interes članova novog konzorcijuma je da značajni delovi “Agrokora” ostanu u većinskom hrvatskom vlasništvu. Kao glavne mete za preuzimanje “Atlantic” i “Adris” su odredili “Jamnicu” i “Ledo”, ali nisu isključeni ni drugi ciljevi.

 Izvor: Jutarnji list 

Komentari nisu dozvoljeni za ovaj post.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!