On je rekao da Nacrt zakona uređuje položaj i vrednovanje rada zaposlenih u javnim službama."Ovaj zakon ne rešava zahteve za povećanje plata i to se rešava uštedama u budžetu", rekao je Ružić na pitanje novinara da prokometariše proteste i zahteve sindikata da se taj zakon povuče.
Ružić je rekao da nisu tačni navodi pojedinih sindikata da će usvajanjem tog zakona radnici postati nadničari i da su im suspendovana prava kolektivnog pregovaranja.
On je rekao da se u dopisu sindikata navodi zahtev da se taj zakon povuče iz skupštinske procedure, dok se za njega tek očekuje mišljenje resornih ministarstava i Socijalno-ekonomskog saveta.
"Toliko su upoznati sa situacijom da nisu imali informaciju da taj zakon nije još ušao u skupštinsku proceduru. Nismo čuli nijednu primedbu koja konkretno zadire u suštinu zakona", rekao je Ružić i dodao da je važno da se sindikati upoznaju sa članovima zakona i da onda izađu sa argumentima.
Prema njegovim rečima, o zakonu su razgovarali tri meseca, bila je javna rasprava i 70 odsto primedbi sindikata je uvaženo.
Ružić je rekao da je suština zakona da se iduće godine tokom njegove primene uvede red u sistem, kao i da da nijedan sindikat nema ekskluzivitet.
"Želimo da ujednačimo sistem, da nagradimo one koji vredno rade, da edukujemo one koji slabije rade i da nemamo frapantne razlike između onih koji obavljaju isti posao, a imaju različite plate", rekao je Ružić.