On kaže da su kriptovalute "budućnost finansijske industrije" i da će ojačati nacionalne ekonomije širom sveta, kao i da će biti u širokoj upotrebi za manje od 20 godina, saopštio je Centar za međunarodnu saradnju i održivi razvoj (CIRSD).
"Oko pet odsto stanovnika planete trenutno posluje sa kriptovalutama, a da bi se taj broj povećao, potrebno je utvrditi pravila koja će doprineti sigurnosti i privući nove ljude. Amerika je otišla najdalje u poslovanju sa kriptovalutama i mnoge američke banke ih prihvataju", rekao je Čangpeng, prenosi B92.
Inače, dnevni obrt na “Binance” dostiže i 170 milijardi dolara.
"Prostor kriptovaluta je decentralizovan. Uspeh “Binance” zasnovan je prvenstveno na zaštiti korisnika, koji imaju poverenja u nas. Poverenje nije samo reč, nego je zasnovano na konkretnim delima. Mi smo spremni da svoje iskustvo prenesemo onima koji propisuju pravila kako bi se izbegle prevare i krađe", rekao je Čangpeng.
On kaže da bi bilo vrlo korisno za finansijsku industriju da svaka država ima svoju digitalnu valutu, a i mnogo širi krug ljudi bi bio upoznat sa blokčejn tehnologijiom koja bi se proširila u korist svih.
Kada je reč o tome da li bi oblast blokčejna i kriptovaluta trebalo da bude regulisana kao i tradicionalna finansijska tržišta, kaže: "Postoje očigledne razlike, i kriptovalute su različite od tradicionalnog novca, jer svako može da ulaže i to anonimno sa svakog mesta na planeti. Mnogi koji se bave propisima imaju iskustvo bankarskog poslovanja, ali ovo je potpuno nova oblast i zato je neophodno da unaprede svoje znanje i steknu detaljan uvid u poslovanje sa kriptovalutama."