Naime, u protekloj godini 47 posto preduzeća u EU, koristilo je barem jedan od različitih tipova društvenih medija, što je porast od 17 posto u odnosu na 2013. godinu.
Najrašireniji oblik takvih medija su društvene mreže, poput Fejsbuka i LinkedIna, čiji udeo iznosi 45 odsto. Blogove i mikroblogove, kao što je Twitter, koristi 14 posto preduzeća, a multimedijalne stranice za deljenje sadržaja, poput YouTubea 16 procenata.
Od zemalja članica, najmanji udeo preduzeća koja koriste društvene medije zabeležen je u Poljskoj, 27 posto, zatim 30 posto u Litvaniji, a 34 posto u Bugarskoj. S druge strane, po preduzetnicima koji su aktivni na društvenim medijima prednjači Malta sa 74 posto, dok Danska, Irska i Holandija beleže udeo od po 68 posto.
Udeo preduzeća u EU koja se služe samo jednim tipom društvenog medija iznosi 26 posto, a 21 posto je onih koja koriste dva ili više oblika takvih medija.
Kako navodi Eurostat, 84 posto preduzetnika u EU koristi društvene medije za izgradnju imidža, promociju i prodaju proizvoda, a drugi važan razlog je i pribavljanje mišljenja klijenata i korisnika, kao i odgovaranje na njihove upite.