Objavljen je finansijski pregled Svete stolice za 2020. godinu, a objavljen je i budžet Uprave za imovinu Svete stolice (APSA).
APSA upravlja nekretninama i ulaganjima, isplaćuje plate, zadužena je za javnu nabavku i ljudske resurse.
Svaki od dokumenata upotpunjen je obimnim dodacima: grafikonima, kartama, intervjuima, što ukupno čini više od 50 stranica finansijskog materijala. Na 30 stranica proračun APSA-e pokazuje da Vatikan poseduje 4.051 nekretninu u Italiji, te oko 1.120 u inostranstvu, uključujući ambasade u svetu.
Samo 14 odsto od svojih nekretnina u Italiji Vatikan iznajmljuje po tržišnoj ceni, a ostale su u najmu po sniženim tarifama i to često zaposlenima u crkvi. Nekih 40 odsto nekretnina iznajmljuju se ustanovama kao što su škole, samostani i bolnice.
Dokumentacija pokazuje da je APSA investirala u nekretnine u otmenim četvrtima Londona, Ženeve, Lozane i Pariza.
Zgrada u Londonu u okrugu Saut Kensington donela je Vatikanu ogromne gubitke otkako je kupljena 2014. Godine.
Lane je papa Franjo upravljanje finansijama oduzeo Državnom sekretarijatu i preneo u nadležnost APSA-e.
Zasebni finansijski izveštaj koji je Vatikan objavio pokazuje deficit od 64,8 miliona evra za 2020, što je pad u odnosu na 79,2 miliona deficita u 2019. godini.
Budžet Svete Stolice obuhvata centralnu upravu Rimokatoličke crkve, Kuriju, koja nadzire upravljanje nad RKT u svetu, te njena diplomatska predstavništva i kancelarije za odnose s javnošću.
Grad Vatikan, uključujući Vatikanske muzeje i Vatikansku banku, imaju zaseban budžet.